Ar galima žaisti dažasvydį žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau nulio? Kaip prisitaikyti prie žiemos sąlygų žaidžiant dažasvydį? Kaip reaguoja įranga esant minusinei temperatūrai?

Šie ir kiti klausimai visada kyla norintiems ir žaidžiantiems dažasvydį. Anksčiau buvo taip, jog dažasvydžio sezonas baigdavosi maždaug spalio arba lapkričio mėnesį. Tokia situacija buvo todėl, nes dažasvydžio įranga nebuvo pritaikyta žemoms temperatūroms.

     Dabar šiek tiek apie įrangą. Anksčiau dažasvydžio markerių balionai buvo pildomi angliarūgšte (anglies dioksidas – CO2), su kuria gali kilti problemų. Dabar dažniausiai naudojamas suspaustas oras (HPA), su kuriuo problemų neturi kilki. Trumpai apie kiekvieną:

Angliarūgštė – mažas našumas, reikalingas baliono atsukimas nuo markerio pildymui, nerodo kiek yra angaliarūgštės balione, apsunkina žaidimą esant žemesnei temperatūrai negu +5, nestabilus darbas.

Suspaustas oras – pasižymi stabiliu darbu, dirba prie įvairių atmosferinių sąlygų, didelis našumas, baliono pildymo be atsukimo nuo markerio galimybė, galimybė pasižiūrėti balione esančio suspausto oro slėgį esamuoju laiku.

Dažniausiai naudojami suspausto oro balionai operuoja 200-300 bar slėgiu, kai palyginimui automobilio padangoje turime 2-3 bar, todėl pagrindinis dalykas naudojant suspausto oro balionus yra saugumas ir  baliono patikra, kuri turi būti atliekama įprastai kas 5 metus.

Praktiškai visi pliusai suspausto oro pusėje, galbūt vienintelis dalykas pagal kurį angliarūgštė laimi, tai kaina.

Dažasvydžio markeriai praktiškai neturi problemų dirbant prie žemesnių temperatūrų, nebent yra labai drėgnas oras ir pradėda spausti šaltukas, tada vamzdyje atsiranda ledo, kas pablogina šaudymą.

Dar vienas esminių dalykų žaidžiant dažasvydį žiemą – dažasvydžio kamuoliukai. Kamuoliukų apvalkas yra pagamintas iš želatinos, kas padaro juos jautrius drėgmei. Sudrėkus kamuoliukams, jie pasidaro minkšti… tada iššovus į kitą žaidėją kamuoliukai nesprogsta, o jiems sušalus apvalkalas pasidaro trapus ir sprogsta vamzdyje. Yra žieminių kamuoliukų, kurie dažniausiai naudojami nuo +10 iki -10 laipsnių pagal Celsijų, prie aukštesnės temperatūros – minkštėja. Trumpai tariant – kamuoliukais reikia rūpintis žiemą ir pasiimti žaidimui tik tiek, kiek reikia.

     Apranga. Žiema, sniegas, šaltis, daug daugiau rūbų turime užsivilke, todėl kamuoliukai kartais dėl to nesprogsta pataikius į priešininką, verta iš karto sutarti jog net nesprogus kamuoliukui, užskaitomas pataikymas.

Važiuojant žaisti dažasvydį žiemą ir esant sniegui, pasirupinkite šiltais rūbais ir batais, kurie būtų aukštesni ir neperšlampami, kad kuo mažiau sniego patektų į juos. Vienas svarbiausių dalykų, tai pirštinės… verta paimti net kelias poras, sušalus į rankas tikrai malonumo mažai bus žaisti toliau.

     Kita. Būtinai paimkite arbatos termose, po žaidimo norėsite gerti bei sušilti, o esant tokiam orui, šilta arbata geriausiai tiks. Jeigu yra tokia galimybė, verta užkurti laužą kažkur šalia.

Apibendrinant, žaisti žiemą tikrai galima, tai kažkas neįprasto bei linksmo, tik reikalauja šiek tiek kitokio pasiruošimo ir žinoma nusiteikimo.

Mūsų žiemą organizuojamuose dažasvydžio žaidimuose žaidžiame, jeigu temperatūra nukrenta ne žemiau negu -10, bei nėra labai didelis drėgnumas.